Анонс січня

январь
06:01, 11 Січень 2019

Рік почався і ми вибрали для вас найцікавіші події Одеси, які роблять світ яскравішим, а людей - добрішими.

Що: художня виставка «Зимова фантазія». До експозиції увійшли матеріали фондів музею «Християнська Одеса», а також роботи художників, членів Національної спілки художників України та молодих одеських авторів: М. Резніченко, Е. Мунтян, Ю. Грачик, М. Чепульський, М. Пархоменко, О. Дмитревич, І. Царенко та ін. Колекція новорічних і різдвяних листівок, іграшок, живопис, графіка дозволять глядачеві доторкнутися до прекрасного, побачити різноманітність творчості майстрів пензля, зануритися в різдвяно-новорічні традиції, що передаються з покоління в покоління.

Де: виставковий зал музею «Християнська Одеса», вул. Успенська, 4 б

Коли: до 25 січня

Що: виставка живопису і графіки Заслуженого художника України Григорія Крижевського (1918-1992 рр.) «Закоханий в життя». Виставка присвячена 100-річчю від дня народження художника. Григорій Зіновійович Крижевський закінчив Харківське художнє училище. Брав участь у Другій світовій війні. З 1951 по 1958 рр. був директором і викладачем Художнього училища. Григорій Крижевський був постійним учасником багатьох мистецьких подій в Україні і за кордоном. За високі творчі досягнення нагороджений численними почесними грамотами, орденами і медалями. Твори Крижевського виставлялися на престижних аукціонах і галереях Європи: Gekosso-Tokio, Drouot Richelieu, Arcole-Paris, Auctioneers Glerum-Amsterdam, Kunstauktion Peter Karbstein-Dusseldorf, Campo-Antverpen. Роботи художника знаходяться в 45 музеях України та за кордоном.

Де: Одеський Будинок-Музей імені М. К. Реріха, вул. Велика Арнаутська, 47

Коли: до 9 лютого 2019 року. Вхід вільний.

Що: виставка Олександра Антонюка "Поза часом". Олександр Антонюк - художник-філософ, що задає питання і шукає відповіді з пензлем в руках. Слідуючи по ланках історії світової культури, він виявляє ключові для нинішнього часу сценарії і плете новий візуальний мова колективного міфу. Для створення його композицій задіяний досвід багатьох поколінь, на службі реалізації ідеї - високий рівень технічної майстерності. У Олександра Антонюка багата за прийомами живопис, де робота кольору і форми відображає гру розуму. Хід думки прокладає химерну лінію, покриває мальовничу поверхню хитромудрими орнаментальними фактурами. Кольорові маси знаходять вираз в перебільшеною формі і незвичайної постановці світлотіні. Поєднання об'ємних елементів і майже іконографічної площинності фонів створюють абсолютно незабутню атмосферність, а крайові контрасти - вмуровують образи по ту сторону закритих вік. Первинний питання - для чого все це? Тільки лише заради смаку живопису, здавалося б, було б вже досить. Але тут живопис - як місце оновлення і примирення, як один із способів вести діалог, навіть коли розмовляли говорять на різних мовах. Автор ставить питання, занурює в захопливий світ образів, з повним відчуттям незримої присутності і достовірності.

Де: Квартира №6 в музеї ім. А.В. Блещунова, вул. Польська, 19

Коли: щодня до 31 січня з 10:00 до 17:30 (крім середи та святкових днів). Вхід - 20 грн.

Що: перша посмертна виставка лауреата Шевченківської премії Ігоря Марковського. Художнику в січні цього року виповнилося б 70 років.

Де: Всесвітній клуб одеситів, вул. Маразлієвська, 7

Коли: до 15 січня

Що: Вручення першої премії ім. Яна Гельмана. Премія ім. Яна Гельмана заснована учасниками чемпіонської команди КВН «Джентльменів» Одеського університету в пам'ять про свого художнього керівника, тричі чемпіона КВН, драматурга, сценариста, літератора, гумориста, яскравого одесита Яна Гельмана. Премія вручається за оригінальні досягнення на благо Одеси в будь-яких сферах діяльності і, звичайно ж, і в сфері гумору. Гельман Ян Альбертович - сценарист і гуморист, тричі чемпіон КВН (1972, 1987, 1990), художній керівник команди КВН «Джентльмени ОГУ» автор ряду передач, шеф-редактор спецпроектів - «Городок», «Ранкова пошта», «Блакитний вогник», "Суботній вечір". Автор кількох сценаріїв вручення премії «Срібна калоша». Був співавтором лібрето спектаклю «Хаджибей, або любов до 3000 апельсинів», «Карнавал на Французькому бульварі», які йшли в Одеському академічному театрі музичної комедії імені Водяного.

Де: Літературний музей, золотий зал

Коли: 15 cічня о 15:00

Дещо цікаве чекає і любителів театру - ми вже пубіковали репертуар Одеського національного театру опери та балету, але і в Одеському академічному російською драматичному театрі буде чимало хороших вистав:

11 січня, 19.00 - «SEX-TET В ЛІТНЮ НІЧ», Еротичні фантазії від Шекспіра до ...
12 січня, 19.00 - прем'єра вистави Е. Е. Шмітт «Тектоніка почуттів»
13 січня, 19.00 - комедія Вуді Аллена «З життя великого яблука»
16 січня, 19.00 - рапсодія завдовжки в життя О. Мардань «Лист очікування»
17 січня, 19.00 - класична музична комедія К. Гольдоні «Труффальдіно або слуга двох панів»
18 січня, 19.00 - мюзикл Ю. Рибчинського та В. Васалатій «Едіт Піаф. Життя в кредит»
19 січня, 19.00 - прем'єра драми з одеського життя І. Бабеля «Захід»
20 січня, 19.00 - прем'єра комедії-містифікації А. Володарського «Ліки від депресії»
23 січня, 19.00 - комедія К. Гольдоні «Кумедний випадок»
24 січня, 19.00 - комедія В. Гуркіна «Баламути»
25 січня, 19.00 - мюзикл Г. Ковтун і Е. Лапейко за мотивами М. Гоголя «Вій»
26 січня, 19.00 - вистави Е. Е. Шмітт «Тектоніка почуттів»
27 січня, 19.00 - драма з одеського життя І. Бабеля «Захід»
30 січня, 19.00 - містична комедія за мотивами творів А. П. Чехова «Уездная тяганина»

Культурне життя Одеси кипить, а ми продовжуємо готувати все нові анонси заходів і, звичайно ж, чекаємо саме ваш відгук.