АНОНСИ НОВИН

09:11, 06 Листопад 2018

Дорогі Друзі! Ми підготували для вас цікаві анонси найближчих заходів та виставок у Одесі.

ДНІ ПОЛЬЩІ В ОДЕСІ: 7 листопада відбудеться концерт з нагоди 100-річчя Відновлення Незалежності Республіки Полща ( Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової, вул. Новосельського,63). Початок о 11:00.

11 листопада 2018 року Урочисте богослужіння з нагоди 100-річчя Відновлення Незалежності Республіки Польща (Кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, вул. Катерининська, 33). Початок о 11:00  та продовжиться у Павільйоні «Моя Незалежна» (площа перед Кафедральним собором Успіння Пресвятої Діви Марії, вул. Катерининська, 33), яке почнеться о 12:30.

Засідання кают-компанії «Морська бібліотека»

7 листопада в бібліотеці-філії № 2 ім. К. Г. Паустовського (вул. Градоначальницька, 9 (другий поверх) відбудеться 10-е засідання кают-компанії «Морська бібліотека». Початок - о 15:00. У програмі засідання: «Костянтин Паустовський і його твори для дітей». Доповідає завідувач бібліотекою № 2 Карина Апарінова; «турботливих Квiтка». Презентація перекладу твору К. Г. Паустовського «Турботливий квітка» на українську мову старшого наукового співробітника музею ім. К. Г. Паустовського Світлани Кузнєцової; «Херсон - колиска Чорноморського флоту».
Фотовиставка керівника об'єднання «Нитка Аріадни» Віолетти Слюсаренко; «Морські міста на сувенірних магнітах». Презентація виставки магнітів Олександра Апарінова; «З музикою в десятий віртуальний круїз» - вокальні виступи партнерів бібліотеки; повідомлення досвідчених дослідників системи кадрового посередництва, історії Чорноморського пароплавства.

Круглий стіл «Енергетична дипломатія

7 листопада 14:00 що це значить дляb України» ОНУ, пр. Шевченка, 1 050-355-73-57

Презентація збірки Лесі Українки «Подорож до моря»

8 листопада 18: 30 Бібліотека імені М. Грушевського 067-730-82-79

«#НАШІ на карті світу» — в Одесі відбудеться презентація книжки про визначних українців

У четвер, 8 листопада, в «iQSpace» (вул. Жуковского, 9) в Одесі відбудеться презентація книжки «#НАШІ на карті світу», що побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Будемо говорити про українців, які своїми винаходами, блискучим розумом й талантами змінили хід світової історії.  Зокрема, авторка книжки Уляна Скицька розповість про легендарного альпініста, одесита Владислава Терзиула. Приєднуйтесь –  буде цікаво! Початок о 18:30.  «#НАШІ на карті світу» — це 80 історій про надзвичайних людей: українців за походженням чи місцем народження. Книжка, що стала логічним продовженням телепроекту журналістки Уляни Скицької, — про українців, яких визнав увесь світ, що змінили хід історії, чиї досягнення дивують та вражають. І звісно, на зустрічі у «iQSpace» мова піде про відважного одесита Владислава Терзиула — альпініста, що зійшов на усі найвищі вершини світу. Про Владислава ходили легенди: усі підйоми здійснював з мінімум спорядження, без кисневого балона. Казали, що «у розрідженому повітрі добре себе почувають тільки хмари, реактивні літаки і Терзеул».  Альпініст піднявся на усі 14 «восьмитисячників» планети і загинув 2004 року під час спуску з останнього — гори Макалу.

Під час зустрічі одесити зможуть познайомитися з дочкою альпініста — Юлією Рябчук – та поспілкуватися про «#НАШИХ на карті світу» з авторкою книжки, адже неймовірних українців дуже й дуже багато. «У мене було одне правило відбору: тема чи герой повинні здивувати, тому цього разу — без Шевченка, Лесі Українки та Грушевського. Вони неймовірні, але уваги їм точно не бракує, — розповіла Уляна. — Хай це буде хтось менш відомий, але з не менш феноменальними досягненнями. До прикладу, Володимир Хавкін із Бердянська, який своїми вакцинами врятував життя мільйонам індусів, львів’янин Станіслав Улям, що розробляв термоядерну бомбу, киянин Володимир Горовиць, який здобув 25 "Ґреммі"... Ну гаразд, Горовиць фігура знана, але про 25 топ-нагород я і неи здогадувалась! У голові постійно крутилася думка: "А чому я не знала цих фактів раніше?". Це ж крута інформація, якою українці мали б вправно оперувати. Навіть більше, інтуїція підказувала, що таких героїв, мабуть, є багато». «Історії #НАШИХ надихають. Хочеться, аби їх переповідали одне одному в кав’ярнях і пабах, згадували у шкільних класах і наступного разу, розповідаючи про експедицію Роберта Скотта, показали дітям відео, де українець Антон Омельченко танцює гопак на борту «Terra Nova», а вивчаючи піраміду Маслоу, бодай одним реченням згадали, що йогобатьки з Києва», — каже Уляна Скицька. Інформація: Видавництво Старого Лева.

Відкривається виставка «(не) означені»

9 листопада в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається виставка «(не) означені». Проект поєднує творчі рефлексії українського художника Микити Кадана і сучасні історичні дослідження по темах, пов'язаних зі злочинами нацизму і сталінізму, етнічними чистками і іншими актами насильства в 30-40 роках ХХ століття. Проект покликаний дати імпульс до переосмислення травматичних і все ще не обговорених подій нашого минулого. Виставкова програма включає лекції, дискусії, авторські тури і покази фільмів. Особливістю виставки є залучення дослідників, перш за все істориків, а також представників таких дисциплін як філософія, антропологія, література, візуальна культура. Куратори: Софія Дяк, Оксана Довгополова, Олександра Трянова.

В Одеському зоопарку відбудеться свято, присвячене його пернатим мешканцям

10 листопада на гостей чекає весела ігрова програма з різноманітними конкурсами, естафетами, вікторинами і танцями. У дорослих і дітей буде можливість дізнатися багато цікавого про світ птахів. В кінці святкової програми організатори свята влаштують показові годування деяких вихованців зоопарку. Початок заходу - о 12:00.

В одеському музеї влаштують вечір пам'яті Монсеррат Кабальє BY CULTUREMETER

10 листопада в Одеському музеї західного і східного мистецтва влаштують великий благодійний концерт пам'яті Великої Співачки Монсеррат Кабальє. Він розпочнеться о 16:00 у Великому залі. Вхід - free donation. На концерті прозвучать найбільші твори, приголомшив публіку у виконанні Монсеррат Кабальє. Нагадають одеситам про легендарну виконавиці лауреати міжнародних конкурсів 17 солістів та солісток, зокрема, Ольга Крепс і Євген Васьків. Музичний супровід Михайло Ксідо (кларнет) і Катерина Коршомная (скрипка). Всі зібрані кошти будуть передані на лікування Ксенії Вяленко (важкі наслідки хіміотерапії). З безлічі парадоксів в містецтві, один з найцікавішіх - небувале кількісне зростання в ХХI столітті музикантів-віконавців різніх поколінь, включаючі вундеркіндів, які захоплюють своєю майстерністю. Як бути з думками видатних СУЧАСНИХ музикантів про «глухий кут» у Виконавчому містецтві? Історичний «діалог» ХХ и ХХI cторіч в фортепіанному віконанні только почінається в підходах до музики європейської професійної традиції від І.С. Баха до сучасності, при новітніх можливостях інформаційних ЗАСОБІВ масових комунікацій, включаючі живий звук рояля Urban Music Hall. Коли: 20 листопада, 19: 00-20: 30. Стоимость билетов - 50 грн. Бронюйте місця в касі Urban Music Hall за адресою Рішельєвська, 33.
 

Персональна виставка художника Олександра Кіртоки «Джерело натхнення»

Виставкова зала Одеського облцентру української культури, вул. Польська, 20 760-19-26. Олександр Іванович Кіртока (1961 р.н.) у 1985 році закінчив Львівський інститутдекоративного та прикладного мистецтва. Був учасником 14 Всеукраїнських виставок, понад 30 обласних та багатьох тематичних виставок в м. Одеса та за кордоном. Художникє постійним учасником благодійних виставок на допомогу українському флоту та пораненим. Виставка працюватиме по 16 листопада щодня, крім суботи та неділі, з 10.00 до 17.00.

В Одесі відкрилась виставка відомого одеського фотографа Віктора Ратушного 

3 листопада 2018 року в Музеї західного та східного мистецтва відкрилася виставка відомого одеського фотографа Віктора Ратушного «Кінбурнська коса», яку він присвятив незабутній Олені Міленті.
Всі фотографії на виставці віддруковані автором. Вся виставка має певнийнастрій, навіяне спогадами про час перебування на Кінбурнській косі. Чудову анотацію до виставки написав Віктор, як маленьку новелу, в стилі Антона Чехова, про прекрасну пору перебування їм на косі. Виставка працює до 24 листопада з 10.00 до 17.00 за адресою: вул. Пушкінська, 9 телефон для довідок: 724 - 67 - 46. Всіх одеситів і гостей нашого міста, кому дорого справжнє мистецтво, запрошуємо відвідати виставку Віктора Ратушного «Кінбурнська коса».

В ОДЕСІ - БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Команда україномовних волонтерів починає новий семестр занять з українськоїмови для юних одеситів. Курси будуть проходити щосуботи о 12:00 в бібліотеціім. Грушевського, за адресою Троїцька, 49/51. Викладачі - волонтери з громадської організації «Одеса україномовна».

Одеський худмузей відкриває «Школу юного музейника». Тут будуть заняття для дітейвід 5 до 16 років, одне заняття обійдеться в 100 грн. З 14 жовтня до 16 грудня наукові співробітники проведуть курс занять, які допоможуть юним учасникам пізнати мистецтво - розсунуть кордони, навчать розуміти і відмовитися на прикладі творів майстрів з зборів Одеського художнього музею. На першому занятті обіцяють розповісти, чим скульптура відрізняється від живопису, як різати з мармуру, як робити гравюру, як литиз бронзи, на що пишуть ікони, з чого роблять скло, скільки років предметів, що зберігаються в музеї, і як вони збереглися, і для чого взагалі потрібен музей. Для участі в занятті необхідна попередня реєстрація.

Повна програма «Школи юного музейника»: Заняття №4: 4 листопада - «Боги і герої Еллади. Будуємо Парфенон »; №5: 11 листопада - «Вітражі готичних соборів. Малюємо замки і собори »; №6: 18 листопада - «Мадонни з Відродження. Вчимося у майстрів Ренесансу »; №7: 25 листопада - «Романтизм і автопортрет »; №8: 2 грудня - «Як з'явився пейзаж. Реалізм. Настрій осені »; №9: 9 грудня - «Натюрморт в стилі кубізм»; №10: 16 грудня - «Точка, лінія, пляма. Малюємо музику ». Всі заняття будуть проходити по неділях в залах Одеського бхудожнього музею. Дітей розіб'ють по віковим групам: діти від 5 до 7 років будуть займатися в 11 ранку, від 8 до 12 років - о 13:00, від 13 до 16 років - о 15:00. Вартість одного заняття - 100 грн. П'ять занять обійдеться в 400 грн, а всі 10 - 700 грн.

Шалва і Паата Амонашвілі в Одесі! 26,27 листопада
з 10:00 26 листопада до 17:00 27 листопада

Гагарінське плато, д. 5, Одеса, 65009. За справками дізнаємося тут.

«Секрети виховання і освіти сучасних дітей»

Унікальна можливість, семінар якого чекали 3 роки !!! Легенда Педагогіки в Одесі !!! Шалва Олександрович Амонашвілі - засновник Гуманної Педагогіки, педагог новатор, доктор психологічних наук, професор, почесний президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки, Лицар Дитинства, почесний професор багатьох російських і зарубіжних університетів. Дізнайтеся на сайті - президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, доктор психологічних наук, директор і науковийкерівник дитячої образотворчі студії «Басті-Бубу», «Лицар гуманної педагогіки », письменник. Семінар розрахований на батьків, майбутніх батьків, бабусь,дідусів, педагогів, психологів, вихователів, Вчителів! Ви отримаєте відповіді на питання: Батьки: • Як виростити з дитини успішну і щасливу людину, яким ви будете пишатися? • Чому сьогоднішні діти зовсім інші і до них потрібен інший підхід? • Як побачити в дитині призначення? • Як взаємини батьків впливають на дитину? • Як вирішувати конфліктні ситуації без сліз, образ і криків, зберігши любов? • Чому для дітей найважливішим є любов і ласка мами? • Як залучити батька до виховання дітей? • Як хлопчика виростити сміливим і сильним - справжнім чоловіком, а дівчинку виховати мудрою? вчителі: • Чому хороший учитель - це щасливий учитель? • Як повернути дитину з віртуального в реальний світ? • Як використовувати гіперактивність сучасних дітей і зацікавити їх навчанням? • Як вирішувати конфліктні ситуації без сліз, образ, криків і виклику батьків у школу? • Як закласти фундамент міцних відносин з вашими учнями? • Як пустуна зробити союзником? • Як знайти спільну мову з батьками в вихованні щасливого покоління? А також, вас чекають публічні консультації та час для запитань-відповідей! УВАГА!!! Всім вчителям / педагогам / вихователям / психологам будуть видаватися сертифікати! (Для студентів денної форми навчання педагогічних вузів і вчителів державних закладів освіти передбачена спеціальна ціна. довідки за тел. 063-660-44-20) Групові заявки (від 15 чол.) Знижка 10%. Заявки можна залишити по тел. 771-22-42 або на електронну пошту: amonashvili.odessa@gmail.com * Ціна квитка до 1 листопада від 400 до 1000 грн. за 2 повних дні. Дізнайтесь інформацію на сайті

* Для іногородніх слухачів передбачена спеціальна вартість проживання в ООК «Одеса», контактна особа для бронювання - Вікторія Степанова +38 048 705 77 08 * Є можливість бронювання комплексних обідів: Вегетаріанський 130 грн. Звичайний 180 грн. тел. 063-660-44-20 Єврейський культурний центр Beit Grand запрошує Вас на творчий вечір відомого одеського поета і прозаїка - & quot; ІГОР ПОТОЦЬКИЙ І ЙОГО ДРУЗІ & quot ;. присвячений 50- річчя творчої діяльності. Цикл творчих вечорів значущих особистостей Одеси і друзів єврейського культурного центру присвячений 10тілетію Beit Grand! 29 листопада в 19.00 Чекаємо Вас! У вечорі беруть участь: лауреат республіканських і міжнародних mконкурсів, композитор Людмила Самодаєва; відомий письменник і краєзнавець Олександр Дорошенко; артистка Алла Нестерова; артист Олексій Семенищев; заслужена артистка України, скрипалька Олена Єргієва; народний артист України баяніст Іван Єргієв. Чекаємо Вас за адресою: Єврейський культурний центр & quot; Бейт Гранд & quot ;, вул. Ніжинська 77/79 тел. 050 392-17-19.

В Одесі працює «Школа майбутнього пенсіонера»

При оформленні та розрахунку пенсії у потенційних пенсіонерів часто виникає багато питань. У «Школі майбутнього пенсіонера», організованої за одеських управліннях Пенсійного фонду, фахівці допоможуть розібратися з усіма цікавлять вас проблемами. Тут також можна обговорити актуальні теми, що стосуються пенсійного забезпечення, і отримати корисні поради на майбутнє.

Адреса: Одеса, вул. генерала Петрова, 22-в. у передостанній четвер місяця о 13.00. Довідки за номером: (048) 752-80-21

Адреса: Одеса, вул. Космонавтів, 26-а, каб. 206. Біляївський район, Біляївка, вул.Миру, 1 третя середа місяця о 10.00. Довідки за номером: (048) 705-42- 38 та (04852) 2-15-30

Адреса: Одеса, проспект Добровольського,125, каб.105 Лиманський район, смт Доброслав, вул. Центральна, 33 у перший і третій четвер місяця о 15.00 перша середа місяця в 15.00. Довідки за номером: (048) 719-43- 82 та (04855) 9-12-55

А ми будемо чекати ваші відгуки і готувати найближчі анонси заходів!