Чи є життя після розлучення

брак
07:08, 19 Серпень 2017

Я скептично ставлюся до шлюбів, але в глибині душі все одно залишаюся невиліковним романтиком…

Я вірю, що щасливі й міцні союзи, все ж, існують. На жаль, в реальному житті все трохи інакше – тут частіше зустрінеш щасливе розлучення, ніж шлюб, причому обидва учасники яскраво і з розмахом відзначають розставання. А що робити тим, для кого розлучення – це несподіваний удар? 

Важче й драматичніше розставання переживають жінки. У цей період вони відкривають у собі досі незвідані сторони. Вперше подібним перевтіленням мене вразила моя подруга Лайма. До зустрічі зі своїм хлопцем ця дівчина нічого міцнішого за апельсиновий сік не пила, та й судячи з її слів, з чоловіками цілувалася тільки уві сні. І ось одного разу в нічному клубі, прямо в розпал танцювальних веселощів він її кидає. До цього, правда, її обранець максимально, на його думку, хотів пом'якшити удар, а саме напхав її забороненими танцювальними таблетками та велів все запити міцним алкоголем.

Виявилося, що цей лихий мікс здатний зі скромної і боязкою Лайми зробити драматичну актрису голлівудського рівня – справжня Софі Лорен в її кращі роки. До мене підбігла знайома і, перекрикуючи музику, повідомила, що Лайма півгодини вже валяється, як підбитий голуб, прямо в туалетній кабінці, і дістати її звідти немає ніякої можливості – потрібна важка артилерія, а саме я. Мені довелося докласти чимало зусиль, щоб відкрити цю злощасну кабінку, але воно було того варте – Лайма, як змія, обвилася навколо унітазу і кричала: «Я тебе люблю!»

Тут бачимо бажання хоч якось, але повернути ЙОГО. Багато дівчат впевнені, що показові страждання – пьяні СМСки, розбиті вікна, раптові візити до НЬОГО додому, зворушливі статуси в соціальних мережах і таке інше, змусять одуматися зрадника, і він усвідомить, що так сильно його любити ніхто не буде. Чому на хвилі цього божевілля ніхто не задумався, що, можливо, йому і не потрібно таке, а, можливо, йому взагалі ніяк вже не потрібно з ВАМИ? Хоча такі перформанси не безпідставні, адже багато чоловіків грішать тим, що використовують страждання своїх колишніх, щоб заїхати на вогник, коли йому нудно, і ощасливити колишню парочкою оргазмів, а заодно й самому зняти стрес. Ні щоб раз і назавжди зникнути й дати нещасній жінці перестраждати в компанії подружок цей нелегкий період.

Подружки, до речі кажучи, бувають дуже корисні під час розлучення, якщо, звичайно, одна з них не стала його причиною. 

У моєї приятельки Алли був просто епічний випадок. Від неї пішов чоловік, промимрив щось типу «нам потрібно взяти паузу», і бідна жінка страждала в  нерозумінні. Тут їй допомагала подруга, підтримувала, натякала, що пора б уже шукати іншого та жити далі. Алла була щаслива, що у неї є така підтримка – подруга, що кожен день була на зв'язку й уважно вислуховувала всі подробиці про напівзруйнований світ священного шлюбу. І яке ж було її здивування, коли подруга та колишній чоловік повідомили, що у них кохання, й триває воно не перший рік. Спочатку Алла, звичайно ж, перебувала в шоці від усвідомлення того, що відбувається, але урок засвоїла. Тепер під час розставань вона лікується смачним алкоголем і красивими чоловіками – набагато безпечніше і приємніше.

Або взяти мою бойову подругу Люду: вона під час своїх трьох розлучень просто насолоджувалася життям. Думаю, тут все залежить від погляду на ситуацію. Поки багато жінок плакали на уламках зруйнованого світу, обіймаючи знайдену під ліжком ЙОГО шкарпетку, Люда танцювала до ранку і насолоджувалася товариством доступних любителів випадкового сексу. Її друге розлучення кого завгодно  ввело б у розпач: вона дізналася, що чоловік більше віддає перевагу компанії симпатичних хлопців, ніж їй, але Люда тільки полегшено зітхнула й сама пустилася в усі тяжкі. 

Одного разу її занесло на полювання на кілька днів, а з огляду на той факт, що працює Люда вчителькою, після повернення в реальність, їй довелося б розгрібати безліч проблем. Але вона драматично закотила очі директрисі й сказала: «У мене розлучення!» – та поїхала далі гуляти в інше місто.

Тут, як мінімум, повинен бути комплекс неповноцінності та річний абонемент до психолога, але тільки не у неї – через тиждень знайшла собі такого красеня, що всі подружки тільки облизувалися. Такий підхід я вважаю більш розумним: навіщо витрачати нервові клітини на того, хто вже не є частиною вашого життя?

Життя після розлучення, безумовно, є.  Іноді воно навіть яскравіше, ніж до нього. Головне, щось робити, а не розмазувати сльози по монітору, оновлюючи ЙОГО сторінку в соцмережі. Порвіть всі фото, видаліть музику, яка нагадує про щасливі дні, виколупай його із серця, в решті решт. Ви ж жінка, Ви сильна, Ви зможете, я знаю.

Автор: Ірина Фалько

Переклад: Олена Нуньєс