До Дня Незалежності Греції

Йоргос Даларас
10:03, 23 Березень 2018

Для героїчного грецького народу та Всесвітньої грецької діаспори 25 березня – найбільш значна дата.

Саме в цей день в 1821 році почалося повстання, підсумком якого стало звільнення країни від чотирьохвікового ярма Османської імперії. 
До Дня Незалежності Греції 26 березня в 19:00 на сцені Одеської обласної філармонії (вул.Буніна, 15) відбудеться святковий концерт зірки сучасної грецької музики – Йоргоса Далараса з програмою «Наші пісні». Святковий концерт організований Благодійною організацією «Фонд Бумбураса» в рамках святкування Дня Незалежності Греції і 25-річчя побратимства між містами Пірей та Одеса.
У програмі концерту прозвучать пісні найвідоміших грецьких композиторів, кожна з яких мала важливе значення на різних етапах творчого шляху Йоргоса Далараса. У концерті візьмуть участь вокалістка Ріа Еллініду, а також грецький оркестр традиційних і класичних інструментів.
Йоргос Даларас народився в Піреї. Його батько Лукас Даларас – один з провідних музикантів в жанрі рембетіки (напрямок в музиці, що виник в результаті злиття грецького міського фольклору ХХ століття з музикою репатріантів з Малої Азії).
Йоргос Даларас записав першу пісню свого батька, граючи на бузуки у клубі «Сту Стелакі». Прорив кар'єри співака відбувся в 1974 році, коли Даларас почав виконувати пісні Мікіса Теодоракіса в рамках масштабного проекту, присвяченого 50-річчю рембетіки. Концерти на олімпійському стадіоні в Афінах і театрі Орфей в 1983 році мали шалений успіх – було продано більше 100 тисяч квитків.
Світову славу Йоргос Даларас заслужив на початку 1980-х років, виступаючи на сцені Паризького концерт-холу «Олімпія», на європейському фестивалі в Брюсселі і Фестивалі молоді в Москві.
Завдяки сильному, харизматичному виконанню, Йоргос Даларас зміг вивести жанр рембетіки на сцени світових театрів і великих стадіонів.
З 1981 року Йоргос Даларас дав понад  500 концертів на найбільших концертних майданчиках (таких як Wembley, Brendan Byrne Arena, Alte Oper, Olympia, Mann Auditorium і ін.) з турами по Європі, Америці, Канаді, Австралії, Латинській Америці та на Кіпрі, кожен з яких пройшов з великим успіхом і захопленими відгуками.
Важливим моментом у творчості Йоргоса став виступ на концерті Amnesty International в 1988 році на Олімпійському стадіоні в Афінах, де він заспівав разом зі Стінгом, Брюсом Спрінгстіном, Пітером Габріелем, Трейсі Чепман і Йуссу Н'Дур.
«Йоргос Даларас співає по-грецьки, але його музика говорить з усім світом», –написала про великого грецького виконавця французька газета Figaro в 1993 році, коли його слава вийшла за рамки національних масштабів.
Йоргос Даларас доніс до світової громадськості Кіпрську проблему під час багатьох своїх концертів. У 1994 році сенатор США Едвард Кеннеді присудив Далараса міжнародну премію імені Джона Кеннеді за його благодійну діяльність. У 2006 році Даларасу присуджується титул Посла доброї волі при Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців, він став одним з семи Послів доброї волі Організації в усьому світі. У вересні 2012 року Йоргос Даларас взяв участь в «Симфонії дружби» в Сараєво. У концерті взяли участь 12 видатних артистів з балканських країн і країн Середземномор'я.
Цифри і всі біографічні дані – це не єдині критерії, за якими можна судити про шляхи артиста. Проте, більш 18 000 000 проданих дисків, переповнені театри і стадіони, сотні концертів і десятки турів по всьому світу, співпраця з відомими музикантами і захоплені відгуки міжнародної преси ще раз доводять величезний успіх і унікальну кар'єру Йоргоса Далараса.
У довгому списку музикантів, які співпрацювали з Йоргосом Даларасом, не тільки грецькі музиканти рембетіки, такі як Алкістіс Протопсалті, а й іноземні зірки: Стінг, Пако де Лючія, Аль Ді Меола, Аріель Рамірес, Апостоліс Антімос, Брюс Спрінгстін, Пітер Гебріел, Горан Брегович .
Концерт Йоргоса Далараса в Одесі організований за підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса».
СПРАВКА: «Фонд Бумбураса» заснований в 2016 році в Одесі підприємцем, меценатом, греком Пантелісом Бумбурасом.
Місія Фонду – розвиток греко-українських відносин, збереження і популяризація грецької мови в Україні, збільшення кількості шкіл і університетів, де викладається грецька мова, підтримка діяльності громадських організацій та об'єднань греків, які проживають на території України.
Детальніше про Фонд Бумбураса можна почитати тут:
Вхід на концерт за безкоштовними квитками.
Пропонуємо вашій увазі фрагмент концерту Йоргоса Далараса:
 
 
Пантеліс Бумбурас