«Фотографії розповідають»

Фотографії розповідають
11:10, 19 Жовтень 2017

Опублікована фотокнига з архівними знімками українських родин «Фотографії розповідають// Images Tell Stories».

Фотофестиваль Odessa//Batumi Photo Days в парнерстві з Фінським музеєм фотографії створили фотокнигу «Фотографії розповідають// Images Tell Stories». Це книга про сімейні фотоальбоми, аматорську фотографію та історію, стилістику та сюжети у побутовій фотографії.
Фотокнига «Фотографії розповідають» — одне з перших фотовидань в Україні для широкої аудиторії. Книга в легкій формі розповідає про візуальні символи в сімейних фотографіях, про історичні зв’язки та впливи моди.
Автори фотобуку – Катерина Радченко, куратор, директор Odessa//Batumi Photo Days та Ер`я Сало, Фінський музей фотографії. Катерина вже багато років досліджує українські архіви на предмет фотографії. Як змінювався сюжет і спосіб позування, як поширювалася звичка фотографуватися.
Для створення книги «Фотографії розповідають» використані фотографії з колекції Фінського музею фотографії та світлини з приватних сімейних альбомів українських родин (збирали їх за допомогою відкритого конкурсного відбору та кураторського дослідження).
«На жаль, сьогодні на вуличних базарах та онлайн розпродажах все частіше зустрічаються сімейні альбоми на продаж. Зазвичай їх продають самі ж родичі, віддають за безцінок, позбуваються цієї пам’яті. 
Саме тому ми вирішили, що варто акцентувати на значенні саме сімейних фотографій, їх символів, привернути увагу до них широкої аудиторії, кожного, хто має сімейний альбом вдома. 
Незнання найчастіше призводить до зникнення пластів історії. Зараз фотографій позбуваються, щоб звільнити місце в шафах, фотографії нашого покоління будуть вже не доступні, бо зберігаються лише в соціальних мережах, а за років 20-30 наші нащадки не будуть знати нікого з родини», – розповідає про проблему, яку має вирішувати видання його співавторка Катерина Радченко.
Мета фотобуку – привернути увагу до сімейних фотоальбомів, аматорської фотографії та розповісти про основні історичні фактори, які вплинули на формування стилістики та сюжетів у побутовій фотографії.
Тираж лімітований – всього 400 книг в Україні, 78 сторінок, розмір 12,5х18 см, м'яка обкладинка. Двомовна: UA + EN
Цей фотобук став результатом співпраці двох організацій – Фінського музею фотографії (Гельсінкі, Фінляндія) та фестиваля Odessa//Batumi Photo Days (Одеса, Україна) – в рамках міжнародного проекту Tandem Ukraine.
Автор: Віра Грузова
 
Фотографії розповідають
Фотографії розповідають
Фотографії розповідають
Фотографії розповідають