Кіно «Ніщовуд» (Nothingwood)

12:08, 22 Серпень 2017

Дана документальна стрічка – перший повнометражний фільм режисера Соні Кронлунд.

До цієї картини вона брала участь в написанні багатьох сценаріїв, працювала над декількома телесеріалами.
Проявивши неабияку цікавість до Афганістану і Ірану, Соня часто відвідувала ці дві держави і зробила цикл документальних проектів на замовлення телеканалів Arte і France Culture.
Робота була представлена на Одеському кінофестивалі в форматі «Європейський документальний фільм».
Дія фільму відбувається на відстані близько 100 км від афганської столиці – міста Кабула. Головна дійова особа – Салім Шахін –відомий актор і режисер, приїжджає туди зі своєю трупою ексцентричних і непередбачуваних акторів, щоб показати деякі зі своїх 110 фільмів, а попутно зняти ще й 111-й (!). Це подорож дало можливість Соні і іншим учасникам знімальної групи краще пізнати Шахіна, який більше 30 років створює картини в воюючих країнах.
«Ніщовуд» - це історія людини, який проживає життя, втілюючи на екрані мрії свого дитинства. «Ніщовуд» - це не повноцінний портрет режисера, а саме подорож з Шахіном по його світу, де безглузді казки зі стріляниною і танцями дійсно допомагають простим людям не звертати уваги на бідність і розруху.
Фільм захоплює з першої хвилини і тримає в тонусі до останнього кадру. Хороша операторська робота, гра акторів... Власне, це ж і не гра в тому розумінні, яке нам знайоме з кінематографа, скоріше - це просто зйомки життя найголовнішого героя.
Nothingwood («Ніщовуд»)
Країна: Франція, Німеччина
Жанр: документальне кіно
Режисер: Соня Кронлунд
Студія: «Глорія Фільм» (Gloria Films)
Автор сценарію: Соня Кронлунд
Продюсер: Лоран Лаволе
В ролях: Салім Шахін
Оператори: Александер Нана, Ерік Гишар
Прем'єра в світі: 24.05.2017 р.
Тривалість: 85 хвилин
Автор: Анастасія Холдаковська