Кто получил «Золотого Дюка»-2017

залотой дюк
11:07, 23 Липень 2017

22 липня в Одеському оперному театрі відбулося церемонія закриття Одеського кінофестивалю-2017.

На церемонії закриття по килимовій доріжці пройшлися актор Ейдан Тернер, французька актриса Ізабель Юппер, польський сценарист і режисер Агнешка Холланд, а також актриса Лія Ахеджакова. Килимову доріжку відвідали депутати Одеської міськради, чиновники і медіаперсони.
На прощальній церемонії жюрі назвали переможців кінофестивалю в різних номінаціях. Гран-прі за кращий фільм отримала стрічка «Король бельгійців» режисерів Петера Бросенса і Джесіки Вудворт. Кращим фільмом стала стрічка Карли Симон «Лето 1993».
«Золотим Дюком» за кращу режисерську роботу нагородили Нані Еквтімішвілі за фільм «Моя щаслива сім'я». Перемога за «Кращу акторську роботу» дісталася Іє Шугашвілі і Цисі Квамсашвілі за фільм «Моя щаслива сім'я».
Спеціальну винагороду жюрі міжнародної конкурсної програми отримав фільм «Вільно і легко» Цзьюнь Гена. Приз за кращий європейський документальний фільм дістався режисерові Сергію Буковському за кінострічку «Головна роль».
Винагороду за кращу акторську роботу в національному конкурсі отримала Ніна Антонова за роботу в картині «Головна роль».
Кращим українським повнометражним фільмом визнана картина  «Dixie land»  Романа Бондарчука, а кращим українським короткометражним фільмом – «Випуськ’97» Павла Острікова.
Спеціальна винагорода жюрі в національному конкурсі дісталася картинам «Бузок» Катерини Горностай і «Пріпутні» Аркадія Непіталюка. В національній конкурсній програмі серед короткометражок також переміг «Бузок», а серед повнометражних фільмів – «Рівень чорного»  режисера Валентина Васяновіча.
Кращим серіалом 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) визнана драма-трилер «Прокляті гори» (Хорватія). Призом став комплекс послуг постпродакшн на суму 10 тисяч доларів.
Переможцями серед пітчингов визнано два проекти – «Стоп-земля» (режисер Катерина Горностай) і «Мої думки тихі» (Антоніо Лукич). Обидва проекти отримали приз у розмірі 60 тисяч гривень від спонсора ОМКФ – інвестіционно-девелоперськой компанії UDP.
У категорії Work in progress переміг проект режисера Романа Бондарчука «Вулкан», який був відмічений призом генерального авіаперевізника ОМКФ-2017, – компанії МАУ: квитками номіналом $ 2000.
Крім того, почесний «Золотий Дюк» за вклад в кіномистецтво отримала Агнешка Холланд, чий «Слід звіра» показали на ОМКФ в рамках однієї з позаконкурсних програм.
Почесною гостею закриття ОМКФ стала французька актриса Ізабель Юппер, якій присудили почесну винагороду за вклад в кінематограф.
«Сьогодні я побачила, наскільки насичене і перспективне українське кіно. Тут є з ким попрацювати», – відзначила після церемонії Ізабель Юппер.
Фільмом закриття кінофестивалю стала комедія Салі Поттер «Вечірка», що брала участь в конкурсі Берлінале-2017.
Нагадаємо, 8-й Одеський міжнародний кінофестиваль стартував 14 липня. На н´ому були представлені як нові роботи сучасних режисерів, так і більш пізні кінокартини. В цілому, програма ОМКФ-2017 включає 12 повнометражних фільмів з 27-ми країн світу.
Джерело: www.oiff.com.ua
Перекладач: Ольга Чупіна
 
 
Закрытие ОМКФ2017
Закрытие ОМКФ2017
Петер Бросена и Джессика Вудворт
Нане Эвктимишвили
Агнешка Холланд
Король бельгийцев