Любов і гроші

деньги
06:08, 18 Серпень 2017

Прокидається немолодий уже мільйонер і бачить поруч з собою прекрасну дівчину з красивим тілом ...

Підійшов мільйонер до дзеркала, подивився на себе і каже: «Боже мій, як вона любить гроші». Це анекдот, але, тим не менш, анекдот став реальністю ... Сьогодні проблема самотності серед жінок - це проблема всіх розвинених країн світу. За статистикою 2016 року, своє 30-річчя кожна п'ята жінка Північної Америки, Європи і Росії зустрічає саме незаміжня. До 40 років самотньої стає вже кожна четверта представниця прекрасної статі.

У нашій країні немає серйозної статистики з цього питання, але, за результатами досліджень і за моїми особистими спостереженнями, сьогодні все більше і більше жінок в самому продуктивному віці для створення сім'ї і народження дітей, залишаються самотніми.

У чому ж проблема, чому молоді, освічені й красиві жінки не можуть знайти собі партнера для життя? Постараємося розібратися в цьому. В Європейських країнах і США причина полягає в емансипації жінок, в їх усвідомленому бажанні залишатися незалежними, але в нашій країні ця проблема має інші корені.

Менталітет нашого народу відрізняється від менталітету американців і жителів європейських країн, і сьогоднішня молода жінка в Україні, безумовно, бажає мати сім'ю, однак, при виборі партнера, вона керується не голосом серця, не шукає любові, а основним критерієм в її виборі все частіше і частіше стають матеріальні можливості майбутнього супутника життя. У списку основних достоїнств претендента більшість жінок першим називають матеріальну забезпеченість. Одним з важливих моментів при знайомстві тепер є автомобіль: залицяльники без такого або на «Жигулях», не розглядаються взагалі.

Сьогодні наші дівчата вибирають партнера не серцем, а головою. Пішли в минуле поцілунки на лавці в парку, прогулянки за руку під місяцем, коли були тільки ти, він і море. Романтичні зустрічі витіснили нічні клуби і ресторани. «А де ще можна зустріти заможного чоловіка?» - впевнені наші дівчата. Немає хвилюючих поглядів. Вони поступилися місцем хваткому і практичному погляду.

Все рідше українки готові вийти заміж за вчителя чи інженера. Тенденція така, що молоді освічені жінки вибирають жити на самоті і розраховувати тільки на себе, ніж мати поруч працює на зарплату чоловіка. Більш того, бажаючи розширити свої матеріальні можливості, жінки готові зустрічатися з забезпеченим одруженим чоловіком.

З одного боку, це можна зрозуміти, тому що при сьогоднішній економічній ситуації в країні на одну зарплату не прожити, але, з іншого, ситуація, що склалася оголює підміну моральних цінностей в суспільстві матеріальними благами. Сім'я, побудована на такій основі, не може вважатися міцною. Схожа ситуація не лише сприяє розпаду сімей, а й саме поняття «любов» йде з нашого життя. Все це - не порожні слова, а результат моїх спостережень в процесі роботи.

Хочу навести результати опитування дівчат 26-36 років, яким було запропоновано написати 10 основних критеріїв, за якими вони вибирають партнера для життя. Близько 85% опитаних найважливішими якостями назвали «високий і заможний». При цьому ні в одному списку не прозвучало слово «любов». А така якість, як «розумний» було не у всіх, та й то, десь в хвості. Зате кожна не відмовилася б вийти заміж за мільйонера. При цьому вік цього самого мільйонера не бентежить, все залежить від того, скільки у нього мільйонів.

Не хочуть наші дівчата виходити заміж за лейтенантів, щоб стати дружинами генералів. А ті, що, все-таки, вийшли? Проблема залишається. Сьогоднішні молоді сім'ї недовговічні. В Україні відсоток розлучень досяг вже 60%. Пік розлучень припадає на перші роки подружнього життя - від трьох місяців до півтора років.

Що далі? Чому це відбувається? Одна з найпоширеніших причин розлучень - матеріальні проблеми. Надивившись серіалів і світських хронік про те, як «живуть люди», жінки дорікають своїх чоловіків в тому, що ті не можуть забезпечити їм таке життя, звідси і виникає в сім'ї спочатку нерозуміння, потім неповага, а потім і розлучення.

Розлучення, в переважній більшості, ініціюється жінками. Але і після розлучення, залишившись з дітьми на руках і поповнити ряди самотніх, наші невгамовні жінки продовжують шукати «багатого жениха». У цьому їх часто підтримують батьки, вважаючи колишнього чоловіка нікчемним.

В результаті зростає і кількість самотніх чоловіків, яких ми називаємо «вільними». Ця проблема не менш серйозна, ніж самотність жінок. У нас немає статистики з цього питання, однак відомо, що кількість вільних чоловіків зростає з кожним роком. Все менше і менше наші чоловіки прагнуть пов'язувати себе сімейними узами. У кожного з них є свій власний негативний досвід сімейного життя або досвід близьких друзів. Наші чоловіки все частіше відчувають себе невпевнено, втрачають впевненість у собі, в своїх силах.

Деякий час назад я виступила в пресі і на телебаченні з цього питання. Ця тема отримала широкий відгук серед матерів неодружених чоловіків. У процесі вивчення цього питання з'ясувалися цікаві факти. Однаково не хочуть себе пов'язувати сімейними вузами чоловіки середнього і вище середнього достатку. Перші вважають, що не зможуть задовольнити запити жінки, а другі побоюються, що жінок приваблює не він, а його гаманець. Таким чином, обидві категорії чоловіків вважають за краще просто зустрічатися без всяких зобов'язань.

У чому ж, все-таки, причина? Думаю, в тому, що наші діти ростуть в інформаційному полі споживчої реклами і нав'язаних стереотипів «красивого життя». Що ми бачимо в численних серіалах? Ми бачимо, як молода дівчина виходить заміж за багатого бізнесмена і переїжджає в величезний будинок. А що ми читаємо? Якими книгами рясніють полиці наших книгарень і інформаційний простір інтернету? «Як стати мільйонером», - ось підручник, з яким ми познайомилися 20 років тому, але інтерес до нього не згас і зараз. Ні більше, ні менше, а мільйонером.

Сьогодні ми пішли далі, тепер мріємо зробити мільйонерами своїх дітей. З'явилися «авторитетні» вчителя, навчальні нас, як виростити мільйонера або як вийти заміж за мільйонера. Таким чином, за останні двадцять років в суспільстві сформовані високі споживчі стандарти, які недосяжні навіть у багатих країнах. Так, наприклад, наша молодь орієнтована не на квартири, а на будинки, та ще не менше 300 м2, на автомобілі преміум-класу, на одяг від брендових марок, і, відповідно, на доходи, які становлять тисячі доларів. В результаті таких запитів зростає незадоволеність життям і, як наслідок - розлад у родині. В цей же час потреба жінок (та чого гріха таїти, і чоловіків) - любити і бути коханими - до сих пір не розкрита, так як цим не займаються ні в школі, ні вдома.

На мій погляд, сьогодні наша країна має особливу потребу в серйозній державній програмі, яка сприяла б формуванню справжніх цінностей у відносинах між чоловіком і жінкою. Ця програма повинна охоплювати не тільки молодь, а й їхніх батьків, яким необхідно зрозуміти, що дати дитині освіту, забезпечити його квартирою і машиною - ще недостатньо, щоб він став щасливим.

Міцні, люблячі сім'ї - це не даність, це праця. Міцна сім'я - міцна держава. Давайте ж почнемо, нарешті, працювати в цьому напрямку.

Автор: Тетяна Петрова