Міжнародний фестиваль ODESSA CLASSICS

ODESSA CLASSICS-2018
12:05, 04 Травень 2018

Міжнародний фестиваль ODESSA CLASSICS, який відбудеться з 1 по 10 червня, запрошує всіх!

Наймасштабніше в Україні свято класичної музики – Міжнародний фестиваль ODESSA CLASSICS  в 2018 році триватиме 10 днів. Він відбудеться з 1 по 10 червня і познайомить слухачів з найвідомішими музикантами сучасної класичної сцени. Вперше до України приїде відомий Берлінський Камерний оркестр, він зіграє цілих три концерти! А крім того, вперше виступатимуть хедлайнери світової скрипкової музики – Максим Венгеров і Робі Лакатош, провідний піаніст Австрії Штефан Владар, найвідоміший бразильсько-швейцарський віолончеліст Антоніо Менезес, швейцарський кларнетист-віртуоз Дмитро Ашкеназі. А ось імена скрипалів Даніеля Хоупа і Майкла Гуттмана, а також піаніста Себастіана Кнауера –український глядач знає добре. Їхні концерти на минулорічному  ODESSA CLASSICS пройшли з переаншлагами.
Крім того, у програмі IV фестивалю ODESSA CLASSICS – виставки, літературні та кінозустрічі і, звичайно, грандіозний опен-ейр концерт на Потьомкінських сходах.
Вперше в Україні фестиваль класики оголошує програму і виходить у продаж квитків за півроку до початку проекту. Організатори фестивалю будують проект згідно зі світовою практикою найсерйозніших музичних форумів, і раннє анонсування – одна з основ і ознак рівня проекту. Це також дозволить гостям з України та інших країн заздалегідь спланувати свою поїздку на фестиваль в червні 2018 року.
ПРОГРАМА IV МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ  ODESSA CLASSICS
1 червня 2018
Одеський оперний театр 
Відкриття фестивалю. Максим Венгеров, скрипка (Ізраїль).
Ім'я Максима Венгерова більше 20 років тому увійшло в ТОП-5 кращих скрипалів світу. Венгеров – 2-разовий володар GRAMMY, 5-разовий володар EDISON AWARD, BRIT Award, двічі він отримував GRAMOPHONE Award, двічі – ECHO KLASSIK, нагороду World Economic Forum Award «за зміну світу на краще». Перший музикант в історії, який став Послом миру UNICEF. Дует з піаністкою Поліною Осетинською. У програмі – Брамс, Равель, Сен-Санс.
2 червня 2018
Одеський оперний театр
Бурхан Очал (перкусіоніст, Туреччина) та Олексій Ботвінов (фортепіано, Україна) зіграють довгоочікувану програму «Перезавантаження-2». Культові шедеври Баха, Бетховена («Патетична Соната»), Рахманінова, Прокоф'єва в новому «читанні» – на фортепіано та ударних. Ця програма – ілюстрація того, що Захід та Схід можуть припинити боротьбу та знайти багато того, що поєднує такі різні культури. «Перезавантаження-2» – проект-продовження першої програми Очала та Ботвінова. «Бах. Перезавантаження» було зіграно з успіхом на найкращих сценах світу. 
3 червня 2018
Одеська філармонія
Робі Лакатош та ансамбль. За угорським скрипалем Робі Лакатошем закріпився «титул» «короля циганської скрипки». Він – представник відомої династії Лакатош – ромських музик, яких більше 150 років вважають кращими скрипалями світу в жанрі популярної музики. Сам Робі Лакатош – визнаний віртуоз, «найшвидший скрипаль світу» (Daily Telegraph). Програму«La Passion» (Монті, П'яццолла, Лакатош, Косма) геній скрипки виконає в супроводі ансамблю, де кожен учасник – соліст-віртуоз світового рівня.
4 червня 2018
Одеська філармонія
Штефан Владар, фортепіано. Ведучий піаніст Австрії, один з найбільш затребуваних артистів Європи, багаторічний керівник і головний диригент Віденського Камерного Оркестру. У сезоні 2015/16 Віденський Концертхаус відсвяткував 50-річчя артиста серією з 13-ти концертів, де Владар продемонстрував свої багатогранні таланти як соліст, диригент, акомпаніатор і камерний партнер. У дискографії Штефана Владара понад 30 CD- та DVD дисків. Програма із шедеврів Віденської класики – Гайдна, Бетховена («Аппассіоната»), Шуберта («Велика Соната»).
5 червня 2018
Одеська філармонія
Дмитро Ашкеназі (Швейцарія), Олексій Ботвінов і SWISS CHAMBER QUARTET. Син легендарного Володимира Ашкеназі, кларнетист-віртуоз зіграє з ансамблем виконавців на духових інструментах – в жанрі, який дуже рідко звучить на українській сцені. У програмі – шедеври Моцарта, Стаміца, Ібера, Пуленка.
6 червня 2018
Одеський оперний театр
Скрипаль Даніель Хоуп (Великобританія) і Берлінський Камерний оркестр. Даніель Хоуп – входить в ТОП-5 найкращих скрипалів світу – безумовно є одним з найбільш креативних і багатогранних музик сучасності. 7-разовий володар ECHO KLASSIK AWARD, 4-кратний номінант GRAMMY, лауреат BRIT Award, володар Європейської премії культури-2015. На фестивалі представить проект, який виграв премію ECHO KLASSIK-2017 за кращий проект року – «Vivaldi Recomposed» – нову сенсаційну версію «Пір року» Вівальді британського композитора Макса Ріхтера. Запис цього проекту на фірмі «Deutsche Grammophon» стала світовим бестселером продажів.
7 червня 2018
Одеська філармонія
Піаніст Себастіан Кнауер (Німеччина), Берлінський Камерний Оркестр у проекті «UBER-BACH». Кнауер – провідний німецький піаніст, 4-разовий володар премії ECHO KLASSIK AWARD, зокрема за «проект, який розширює межі класики-2017» – «UBER-BACH», який представляє новий погляд на Баха – від ірансько-німецького композитора Араша Сафаяна. Вібрафон – Паскаль Шумахер.
8 червня 2018
Потьомкінські сходи
Open air концерт з відеоінсталяціями і світловим шоу. Берлінський Камерний оркестр під керуванням Майкла Гуттмана, скрипаль Захар Брон, піаніст Олексій Ботвінов, і інші солісти. У програмі – музика Моцарта і популярна класика. Вхід вільний. Очікувана кількість глядачів open air концерту – від 10 000 до 15 000 людей.
9 червня 2018
Одеська філармонія
Авторський проект пам'яті геніального Андрія Тарковського представить син великого кінорежисера Андрій А.Тарковский (Італія). Музична частина – дует GAZZANA (сестри Рафаелла і Наташа Гаццана, скрипка і фортепіано, Італія). Посвячення Тарковському «Ностальгія за Вічності» – синтез музики, кіно, поезії і спогадів про Тарковського. На вечорі прозвучить музика Баха, Пярта, Мессіана, і Валентина Сильвестрова. Музику останнього дует GAZZANA записав вже на 2 дисках знаменитого лейблу ECM. Слово – Дмитро Черченко. Відеоінсталяції – Андрій А.Тарковский.
9 червня також відбудеться сольний концерт Захара Брона. 
10 червня 2018
Закриття фестивалю
Одеська філармонія. Антоніо Менезес (Бразилія-Швейцарія, віолончель), Майкл Гуттман (Бельгія, скрипка), Олексій Ботвінов (Україна, фортепіано). Вечір музики Сергія Рахманінова. Соната для віолончелі та фортепіано і Велике Елегійне Тріо «Пам'яті великого художника».
Антоніо Менезес входить в п'ятірку кращих віолончелістів світу. Він виграв Міжнародний конкурс ARD у Мюнхені і отримав Першу премію конкурсу Чайковського. Багаторічний учасник легендарного «БОЗ-АРТ ТРІО» в його фінальному складі, разом з Д. Хоупом і М.Пресслером – найвідомішого тріо в історії класики останніх десятиліть. Олексій Ботвінов – піаніст, Народний артист України, ініціатор і Президент фестивалю ODESSA CLASSICS, зірка світового піанізму, один з кращих виконавців музики Рахманінова в Європі. Майкл Гуттман – скрипаль і диригент, засновник  музичного фестивалю в Пьетрасанта, Італія.
Як і в минулі роки, глядачів і слухачів фестивалю ODESSA CLASSICS чекає окрема програма «New Soundscapes». Її куратор Люба Морозова підготувала 7 концертів нової української та європейської музики, вони будуть проходити пізніми вечорами після основної фестивальної програми.
Під час фестивалю ODESSA CLASSICS в Одеському музеї Західного та Східного мистецтва пройде персональна виставка Віктора Сидоренка.
Крім того, в рамках музичного свята заплановані круглі столи, дискусії та майстер-класи. 
Фестиваль проходить за підтримки Губернатора одеської області Максима Степанова, Одеської облради, Одеської міськради і меценатів. 
Источник: www.odessaclassics.com