МИ І НАШЕ ЗДОРОВ'Я

жизнь
07:08, 20 Серпень 2017

«Найголовніше - здоров'я, решта - дрібниці», - говоримо ми, щиро бажаючи один одному здоров'я.

Але з кожним роком у більшості з нас історія хвороб стає все товстішою й товстішою. Від чого залежить наше здоров'я? Наше здоров'я - заручник якихось внутрішніх причин або випадкових подій? З кожним днем зростає кількість нових ліків, а ми не стаємо здоровішими. З'являється нова складна апаратура, нові методи лікування, а ми не стаємо здоровішими. Як зберегти здоров'я? Яка нам потрібна профілактика, щоб бути здоровим?

Сьогодні, в 3-му тисячолітті, є сенс по-іншому дивитися на своє здоров'я. Виявляється, здоров'я нашого тіла пов'язане безпосередньо з нашим емоційним станом, нашими думками і нашим ставленням до Світу. Ми бачимо, що люди з позитивним ставленням до життя хворіють рідше, а одужують швидше, а ті, хто незадоволені, вічно скаржаться і тривожаться із будь-якого приводу, виявляються хворими людьми.

Чому так відбувається? Тому, що ми думаємо, що ми - це наше тіло. Насправді ми - це набагато складніша система. Ми - це не тільки тіло, а й наші думки, і наші почуття. Всі ці аспекти міцно пов'язані між собою. Давно відомо, що є захворювання, які не лікуються традиційними методами, а психолог може допомогти. Такі захворювання називають «психосоматичними». Це захворювання, причина яких лежить на рівні психіки. Наприклад, псоріаз, астма і т.д. Сьогодні приходять до висновку, що всі захворювання залежать від нашої психіки, від нашого настрою, я б навіть сказала, від нашого світосприйняття! І найкраща профілактика - це радісне ставлення до життя.

«Але як можна радіти за нашого життя? - скажете ви. - Якщо роботи не вистачає, зарплати мізерні, на пенсію прожити неможливо».  

Ми думаємо, що для радості потрібен привід. Ось сталося щось хороше - і я радію, а поки нічого хорошого немає, то бути незадоволеним - нормально. Ця думка помилкова. Пам'ятаєте, як казав Ісус: «Будьте, як діти, і радійте». Він мав на увазі, що наш природний стан - є чиста радість. І ця радість - безумовна, вона не залежить від обставин. Але не потрібно плутати радість і веселощі. Це не одне і те ж саме.

Радість - це доброта, радісний спокій, це стан душі. А веселощі - це емоційний стан. Перебування в Радості створює сприятливу атмосферу навколо людини для всіх його починань: хороших взаємин з близькими, дружби, успіху в його справах, здоров'я і навіть виконання бажань. Радість - це штиль в житті, завдяки якому всі наші життєві кораблики можуть спокійно плисти до своєї мети. 

Правило 1. Спочатку будь в радості, і твої справи йтимуть добре.

Питання, як же цьому навчитися? Для цього потрібно застосовувати в своєму житті ще одне, наступне правило.

Правило 2. Живи принципом: «Все, що робиться, робиться на благо».

Довірте себе Богу, і тоді, щоб не сталося, це не буде вас турбувати. 

Правило 3. Посміхайся завжди і всюди. Посмішка насправді володіє чудовими властивостями. Перша її властивість - запуск в нашому організмі вироблення гормонів радості. У той час, як емоція незадоволеності, яка так часто буває на нашому обличчі, запускає гормон страху.

Цей гормон називається адреналін, і всі ми його добре знаємо. Якщо він постійно присутній в організмі, то руйнує нашу серцево-судинну систему.

Друга чудова властивість посмішки полягає в тому, що завдяки їй, ми випромінюємо енергію радості, яка, як ми вже говорили, оточує нас і сприяє вирішенню всіх проблем.

Тому, коли у нас щось не виходить, замість того, щоб почати злитися і випромінювати руйнуючу енергію злості, почніть посміхатися, примусово скорочуйте м'язи обличчя в усмішці. Побудьте в цьому стані деякий час, і ви відчуєте, що обурення проходить, і настає заспокоєння, а потім і зовсім гарний настрій. 

Посмішка - ліки від поганого настрою. Запам'ятайте те, чого нас не вчили в школі: що те, що всередині, то й зовні, і навпаки. Робіть ці вправи щодня. Прокидаючись вранці, починайте посміхатися, не чекайте радісних звісток, а притягайте їх своєю посмішкою. Посмішка - магніт для них. 

Правило 4. Ніколи нікому не розповідайте, якщо з вами сталося щось неприємне. Думаючи, що поділившись з кимось своїми тяжкими думками, ми полегшимо свій стан, все відбувається якраз навпаки. Коли у нас щось відбувається, ми намагаємося поділитися своїм «горем» з іншими. Ми в фарбах детально розповідаємо, як і що. Нам починають співчувати, поринаючи в наші проблеми, насичуючи їх нової негативною енергією. В результаті негативна енергія зростає, як снігова куля. І наша проблема розвивається і руйнує нас.

Дотримуючись цих нехитрих правил, кожен з нас зможе знайти не тільки міцне здоров'я, а й життя, сповнене радості і любові.

Автор: Тетяна Петрова