Олег Скрипка: «Все треба робити з легкістю»

Олег Скрипка
10:02, 11 Лютий 2018

Олег Скріпка – український музикант-мультіінструменталіст – недавно відвідав наше місто з концертом.

Сьогодні лідер гурту «Воплі Відоплясова» дав ексклюзивне інтерв'ю для культурного порталу «Відгук».
У будь-якій справі є переломні моменти. Які були у вас? 
– Був момент не стільки переломний, скільки перехідний. Скажімо, щось відбувається, а потім кількість переходить в якість: змінюється ставлення до чогось, до життя, до кар'єри. У мене було таке важливе рішення, що я займаюся музикою професійно. Тобто, спочатку я грав для власного задоволення і не думав, що це стане справою мого життя. Потім сталося так, що змінився склад колективу, пішов гітарист. Спочатку це був загальний творчий проект, але в певний момент мені потрібно було прийняти рішення і взяти відповідальність за колектив на себе. Я таке рішення прийняв. Але в той же час я займався сольною кар'єрою і почав виступати з сольними концертами.
Що б ви змінили в шоу-індустрії, щоб жити артистам стало простіше й веселіше?
– Я підняв би питання про можливість виступати в державних залах для вітчизняних артистів за пільговими розцінками або, взагалі, безкоштовно. Державні зали в наш час виставляють за оренду комерційні ціни, і багато артистів не можуть собі цього дозволити, особливо це стосується тих, хто грає цікаву, неординарну музику. Необхідна певна стратегія держави. Я вважаю, якщо буде проводитися грамотна культурна політика, то в суспільстві стане менше агресії.
Ви слухаєте нових артистів? Хто з недавно почутих вам особливо запам'ятався?
– Чесно кажучи, я взагалі мало музики слухаю. Але хочу сказати: багато з того, що зараз сприймається в нашій країні як нове, на заході вже досить старе: фанк, інді, дип-хаус або щось інше. В наш час на музичний ринок роблять сильний вплив маркетингові технології. З'являються нові артисти, нова музика, грамотно зроблена і пропіарена, і для більшості це здається справжнім відкриттям. Але головним в музиці все одно залишається емоція, ідея і новаторство. Я чекаю, коли Україна видасть світу те, чого раніше не було.
Як багато уваги ви приділяєте сценічним декораціям та іншим технічним аспектам гастролей?
– На наш ювілейний концерт, присвячений 30-річчю групи, було поставлено серйозне масштабне шоу зі сценічними номерами та декораціями. Але це відбувалося в нашому рідному місті. Возити з собою великі декорації економічно не вигідно. Іноді по Україні ми можемо перевезти деякі інструменти. А якщо ми летимо на гастролі в Європу або за океан, на жаль, можливий тільки віджеінг, беремо з собою також гітари, баян, харизму й майстерність.
Як ви вважаєте, можливість бути почутим, або, інакше кажучи, популярність у нинішній час – це результат наполегливої праці, або ж везіння?
– Можливість бути почутим залежить, звичайно, від якості творчого матеріалу, але в першу чергу – від грамотного піару.
Чи бувають моменти, коли вас залишає натхнення (втрачаєте віру в себе)?
– Звісно, Муза то приходить, то цокає у імпульсивних людей, а я – людина сталості. Мені просто треба сісти і зробити, закінчити аранжування або текст. Іноді, можливо, через втому: немає сил, енергії. Тоді потрібно відпочити, і все піде. В мене так.
Чи є у вас свій девіз, місія?
– Жити, працювати для людей, для близьких мені людей, любити і бути коханим.
Як ви можете охарактеризувати себе двома словами?
– Різкий, натхненний.
Яка найбільша цінність для вас?
– Це взаємини з людьми. Ми живемо серед людей і для людей. Стосунки, які ми включаємо в життя, дуже важливі для нас. Хороші взаємини допомагають нам жити і рухатися вперед.
У чому полягає ваш найбільший досвід?
– Це досвід, набутий у Франції. Тоді я працював на студії і записував альбом «Музіка», якому в цьому році виповнилося 20 років. 11 листопада в КПІ ми c ВВ святкуємо це великим концертом в колі друзів і фанатів.Так ось, повертаючись до «МУЗІКИ». Я ніяк не міг домогтися того звуку, якого хотів. Продюсер, з яким я працював, дав мені дуже важливу пораду. Він сказав мені: «Ось ти хочеш чогось досягти, і ти перетискають, механічно це робиш. А ти спочатку доможися цього звучання всередині себе, почуй його спочатку своїм серцем». Це виявилося дуже тонкою порадою, але мені це вдалося. Для мене це була дуже важлива серйозна інформація. Наступного дня у мене все так легко пішло, що ми швидко закінчили альбом. Тоді я чітко для себе зрозумів одне: все потрібно робити з легкістю. Ось, наприклад, сьогодні я плавав з дельфінами, а вони такі сильні тварини, але все так м'яко роблять, приємно, з такою увагою ставляться до тебе. Тепер я намагаюся саме таку енергію віддавати, коли працюю.
Пропонуємо вашій увазі відеоролик артиста:

 

Автор: Анастасія Холдаковська
Переклад: Олена Нуньєс