Переможці МУХі 2017

05:11, 20 Листопад 2017
Всеукраїнський конкурс молодих українських художників оголосив своїх переможців. 
Всеукраїнський конкурс молодих українських художників оголосив своїх переможців. 
Всім справжнім цінителям українського мистецтва, та й людям, які хоч якось пов'язані зі сферою мистецтва, добре відомо. що МУХі — це багатофункціональний проект, спрямований на системну роботу з формування нових імен серед молодих українських художників. 
В межах проведення МУХі 2017 міжнародна експертна комісія конкурсу обрала лауреатів:
Гран-прі МУХі 2017 отримав Михайло Алексеєнко (Київ) за проект «Hollywood – Troeshchyna». Художник отримав грошову нагороду 40000 гривень, участь в мистецькій резиденції FUTURA в Чехії та можливість реалізувати свій проект у просторі Щербенко Арт Центру в 2018 році.
Також були виокремлені дві спеціальних премії по 15000 гривень, які отримали:
Марія Прошковська (Київ) за проект «Вразливість», Олег Дімов (Одеса) за проект «Документ стану».
Коментар експерта МУХі 2017 Гуннара Кварана (директора Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst, Осло): «Я був дуже вражений від робіт учасників та від виставки МУХі 2017 в цілому. Я побачив велике розмаїття художньої виразності та різні мистецькі концепти. В межах складу журі, наші думки різнилися та збігалися, але врешті-решт ми прийшли до спільного рішення. Щодо трьох лауреатів, ми погодились стосовно якості змісту та релевантності  їх робіт. Серед художників було змагання, але ми чітко та щиро обрали лідера».
Коментар експертки МУХі 2017 Олександри Гоменюк (директорки Hales Gallery, Лондон/Нью-Йорк): «Це був цікавий досвід — сама виставка дуже змінила мою точку зору. Вперше я побачила всі проекти художників у їх заявках, що сформувало мою думку та фаворитів. Але під час ознайомлення з роботами в експозиції, деякі з них підтвердили моє перше враження. А деякі, що напередодні здавалися доволі слабкими, виявилися дуже сильними. Однозначним є те, що робота переможця сподобалась мені ще на стадії перегляду заявок».
Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів:
Kinder Album (Львів), Михайло Алексеєнко (Київ), Сергій Григорян (Івано-Франківськ), Олег Дімов (Одеса), Іван Драган (Чернівці), Микола Карабінович (Одеса), Дмитро Красний (Глеваха, Київська обл.), Марія Прошковська (Київ), Сергій Радкевич (Львів), Антон Ткаченко (Харків), Ольга Федорова (Харків), Мітя Чуріков (Київ).
Кураторка виставки — Марина Щербенко.
Склад експертної комісії:
Оксана Баршинова — кураторка, історикиня мистецтва, завідувачка науково-дослідного відділу мистецтва ХХ - початку XXI століть Національного художнього музею України.
Саша Гоменюк — директорка Hales Gallery (Лондон/Нью-Йорк).
Гуннар Кваран — директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло.
Єжи Онух — польський художник, куратор, працює в областях перформансу та інсталяції.
Тетяна Тумасьян — кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї, засновниця і координаторка Фестивалю молодіжних проектів NonStopMedia.
Проекти лауреатів та інших фіналістів конкурсу МУХі 2017 можна побачити до 26 листопада на виставці в Київі, в Національному музеї Тараса Шевченка (бул. Тараса Шевченка, 12).