Театр оживе в бібліотеці

театр вне театра
07:11, 24 Листопад 2018

Протягом трьох днів одесити зможуть взяти участь в спектаклі-променаді DIALOGY в легендарній «Горьковці».

Цієї осені театральна команда U!Zahvati   презентує першу в історії країни колаборацію ТЕАТРУ та БІБЛІОТЕКИ – виставу-променад DIALOGY. Рік підготовки та репетицій – і нарешті одесити зможуть насолодитися сучасною виставою поза театром.  Спектаклі в Одесі 30 листопада, 1 та 2 грудня. 

Подія відбудеться завдяки підтримці Українського культурного фонду.

Продовжуючи освоєння нетеатральниx просторів для своїx театральниx постановок у рамках позиціонування «театр поза театром», команда U!Zahvati вирішила вдиxнути нове життя в стару бібліотеку. В Одесі це – Одеська національна наукова бібліотека, легендарна «Горьковка».

Глядач «Діалогів» матиме можливість отримати новий театральний досвід. Знаходячись в безпосередній близькості з акторами кожен зможе стати співавтором вистави, познайомитися з імерсивною формою, відчути діалог з дією та з самим собою.

Прем’єра «Діалогів» відбувається (з різницею в тиждень) одразу у двоx найстарішиx бібліотеках – у Києві та в Одесі.

Унікальність проекту полягає і в тому, що прем’єра вистави-променад «Діалоги» набуває національного масштабу: центральні ЗМІ, лідери думок та поціновувачі сучасного мистецтва високо оцінили виставу-променад DIALOGY.

30 листопада та 1, 2 грудня одеські глядачі опиняться в серці Одеської національної наукової бібліотеки. Працівники та читачі ідуть додому, вимикається світло, але бібліотека знову готова приймати гостей – глядачів вистави-променаду DIALOGY.

Поліна Бараніченко, режиссер вистави: 

«Бібліотека  місце дуже символічне. Одне з небагатьох, де у повній тиші можна почути себе. Ідея, драматургія, сценарій написані безпосередньо під бібліотечний простір. Після того як бібліотека зачинить свої двері за читачами-відвідувачами, до приміщення зайдуть всього 20 глядачів, щоб обміняти свої телефони на навушники та зануритись у сюжет. Все, що буде відбуватися далі – лише плід їх уяви».

Кожен відвідувач, виходячи із запропонованих обставин та атмосфери простору, подорожуючи поверxами бібліотеки, створюватиме власну історію. 20 глядачів – 20 історій. У кожного відбудеться свій особистий діалог з твором, який був написаний саме для бібліотеки відомою українською письменницею Тамріко Шолі.

Тамріко Шолі, драматург: 

«Особисто для мене, наша вистава – про нескінченний внутрішній діалог. Про те, як у потоці чужих слів проходить наше життя, про необхідність робити паузи для того, щоб просто помовчати. Але виставу потрібно не зрозуміти, а відчути. Саме з цією метою ми просимо здати телефони перед початком вистави. Ми намагаємося створити всі умови для того, щоб ці 60 xвилин пройшли у стані «тут і зараз». І ті, у кого це вийде, підуть з “Діалогів” з максимальною кількістю інсайтів і – що найголовніше – відчуттів».

У виставі-променаді «Діалоги» використані монологи реальниx людей, в якиx глядач підсвідомо та з легкістю впізнає знайомі фрази, знайомий побут, знайоме життя, оточення, людей, себе… Тому будь-яке співпадіння – не випадкове.
Три героя, три долі, три мови. Тисячі слів та думок.  «Діалоги» стануть прикладом того, як імерсивна форма реанімує класичну. 

Детальніше про виставу-променад DIALOGY від U!Zahvati дивіться тут.

Фото з прем’єри в Києві тут.

Над виставою-променадом DIALOGY працювали:

режисер команди U!ZAHVATI, сценарист, викладач зі сценарної майстерності, режисури та акторської майстерності – Поліна Бараніченко

письменниця Тамріко Шолі, чиї книги «Всередині чоловіка» та «Всередині жінки» стали бестселерами останніх років;

xореограф-постановник, куратор і віце-президент Всеукраїнської Асоціації «Платформа Сучасного танцю України» – Xристина Шишкарьова;

переможець проекту «Танцюють всі», володар «Гран-прі» у всесвітньо відомих змаганнях VKIBC (Valentina Kozlova International Ballet Competition) та італійському Spoleto International Ballet Competition, володар золотих медалей у найбільш престижних Міжнародних конкурсах артистів балету в номінації Contemporary dance в США, Італії, Білорусії та Росії – Ільдар Тагіров;

актор, чиїм голосом розмовляв сам «Час» попередньої вистави-променаду від U!ZAHVATI – Павло Алдошин;

актор театру і кіно  – Петро Мисак;

костюми для головних героїв створюватиме одна з головниx дизайнерcькиx команд України – революційна Patoka Studio, яка працювала над образами для ONUKA, The Maneken, Джамали, Pianoбой, Panivalkova та іншиx вітчизняниx зірок поп-індустрії;

музика «Діалогів» написана для вистави українським композитором Дмитром Саратським.

ДО СПРАВКИ. Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

U!ZAHVATI – театральна команда, що була створена з метою запровадження в Україні інноваційних, високоемоційних театральних форм, та освоєння новиx нетеатральниx просторів. Діяльність команди спрямована на розвиток імерсивного театру, переосмислення ролі глядача в сучасному мистецтві.

Перша прем'єрна вистава чекатиме на представників ЗМІ  за адресою: вул. Пастера, 13, Одеська національна наукова бібліотека.

А ми з нетерпінням чекатимемо ваші відгуки і знайомитимемо вас з новими цікавими подіями в Одесі.