У боротьбі за «Золотий Дюк-2018»

Золотий Дюк
04:06, 19 Червень 2018

За Гран-при IX Одесского международного кинофестиваля «Золотой Дюк» будут бороться фильмы из 19-ти стран мира.

 
Отримано інформацію прес-служби ОМКФ про те, які фільми будуть боротися за Гран-Прі «Золотий Дюк» і за інші нагороди Міжнародного кіноконкурсу:
Драма «Стікс» (Styx) Вольфганга Фішера про молодого лікаря швидкої допомоги. Жінка хоче втілити свою мрію, але завдяки цьому, змінює не тільки своє життя, а й життя багатьох інших людей-біженців, яких зустрічає в шляху.
Психологічна драма «Вежа. Ясний день» (Tower. A Bright Day/Wieża. Jasny dzień) польського кінорежисера Ягоди Шельц розповідає про звичайну сімейну драму, перетворюється в історію на межі фантастики та реальності.
Лірична кінострічка українського кінорежисера Дар'ї Гайкалова (Дара Гай) «Три з половиною» (Teen Aur Aadha / Three and a Half), знята спільно з індійськими кінематографістами. Фільм розкриває життя одного будинку протягом 50 років: в ньому в різні часи була школа й кімната, в якій жили юнак разом з паралізованим дідусем. В інший час тут був бордель, а після нього – затишне сімейне гніздечко. Будинок нашіптує таємниці минулих років своїм жителям і відкриває власникам затишні схованки власної пам'яті.
Сатирична комедія з елементами чорного гумору «Шкода» (Oiktos / Pity) грецького режисера Бабіса Макрідіса розповідає історію 40-річного чоловіка, який живе з сином у будинку своєї сім'ї і доглядає за дружиною, яка перебуває в комі. Коли вона несподівано приходить до тями, життя сім'ї перетворюється на справжній фарс.
Драма українського режисера Романа Бондарчука «Вулкан» (Volcano) розповідає історію іноземця Лукаса, який відправляється з місією ОБСЄ до кордону з окупованим Кримом і опиняється в спотвореній реальності, в будинку місцевого жителя Вови. У цих дивних місцях, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.
Комедія «Кришталь» (Crystal Swan) Дар'ї Жук, в якій кілька поколінь зіткнулися одне з одним. Молода эврейка Веля, яка мріє про еміграцію в США, вимушено переїздить в невелике заводське містечко і перевертає його життя догори дригом.
Драматичний трилер «Поророка» (Pororoca) румунського режисера Костянтина Попеску представить глядачеві інтригуючу історію ідеальної подружньої пари, чия маленька донька в один момент зникає.
Чорна комедія «Дорога грому» (Thunder Road) Джима Каммингса – це історія поліцейського, який наперекір сумним викликам долі, робить все можливе, щоб залишитися оптимістом.
Фільм про дорослішання «Дівчина» (Girl) режисера Лукаса Донта – історія 15-річної Лари, яка вибрала шлях професійної балерини і повинна прийняти своє тіло, хоч і народжена хлопчиком.
Французька драма «Паризька освіта» (Mes provinciales/A Paris Education, Жан Поль Сівейрак) - це історія двох молодих хлопців, які приїхали в Сорбонну, де вони зіткнулися з викликами дружби, любові і, головне – мистецтва.
Гангстерська сага «Перелітні птиці» (Pájaros de verano/Birds of Passage) від колумбійських режисерів Сіро Герри і Христини Гайего – сповідь про те, що відбувається, коли перетинаються жадібність, пристрасть і честь. Починається братовбивча війна, в якій на кону виявляється життя, культура і традиції предків.
Копродукція 7 країн – Палестини, Франції, Німеччини, Колумбії, Норвегії, Катару і ОАЕ – драматична комедія «Важіб» (Wajib) з гірко-солодким присмаком про відносини батька і сина від режисера Аннемарі Жасір.
У Національну конкурсну програму увійшли п'ять повнометражних фільмів:
Дебютний повнометражний фільм режисера Тоні Ноябрьовою «Герой мого часу» про молодого хлопця, який нещодавно переїхав до столиці і намагається її підкорити.
Світова прем'єра документальної стрічки «Гоголь Док» режисера Аліси Павловської про один з найбільших арт-фестивалів Східної Європи.
Документальний фільм «Дельта» Олександра Течинського про людей, які живуть в дельті Дунаю і заробляють на життя важкою працею, але при цьому радіють кожному моменту свого життя.
Драма «Коли падають дерева» – повнометражний дебют Марисі Нікітюк, який був відібраний до конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю.
Фільм «Тера» режисера Никона Романченко про робітницю кондитерської фабрики Любу, яка живе звичайним життям. Її син знаходиться в зоні бойових дій і не виходить на зв'язок, що спонукає мати відправитися на пошуки сина на незнайому територію.
Також в Національній конкурсній програмі будуть показані 13 короткометражних фільмів:
«8 ГОДИН», режисер Олена Шуліка (Україна 2017)
«MIA DONNA», режисер Павло Остриков (Україна, 2018)
«** БАТЬКІВСЬКИЙ ДЕНЬ», режисер Марія Пономарьова (Україна/Нідерланди, 2018)
«В РАДОСТІ, І ТІЛЬКИ В РАДОСТІ», режисер Марина Рощина (Україна, 2018)
«ВИХІДНИЙ», режисер Жанна Максименко-Довгич (Україна 2017)
«ГОЙДАЛКИ», режисер Валерія Сочівец (Україна, 2018)
«ЗВ'ЯЗОК», режисер Жанна Озірна (Україна,2018)
«ЗАТАМУВАВШИ ПОДИХ», режисер Олексій Соболєв (США/Росія/Україна, 2018)
«КРОКОДИЛ», режисер Катерина Горностай (Україна, 2018)
«МАГНІТНА БУРЯ», режисер Ігор Ганський (Україна, 2018)
«ПРО МАРКА ЛЬВОВИЧА ТЮЛЬПАНОВА, ЯКИЙ РОЗМОВЛЯВ З КВІТАМИ», режисер Дана Кавелина (Україна, 2018)
«П'ЯТЬ ХВИЛИН», режисер Яна Антонець (Україна, 2017)
«ШТАНГІСТ», режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук (Україна)
Джерело: https://oiff.com.ua
Переклад: Олена Нуньєс